• DSC_1539.JPG
 • DSC_1540.JPG
 • DSC_1541.JPG
 • DSC_1789.JPG
 • DSC_1791.JPG
 • DSC_1793.JPG
 • DSC_1795.JPG
Start

Moi kochani, pomysłowi, uśmiechnięci i pełni życia młodzi czytelnicy!

Dziękuję Wam za kolejny, wspaniały rok pracy, rozmów, spotkań, pomysłów i wspólnej radości. To Wy tworzycie atmosferę biblioteki i nadajecie jej istnieniu właściwy sens.

Szczególne podziękowania należą się moim wiernym "aktywistom" bibliotecznym, którzy przez trzy lata wspierali mnie w pracy, często wyręczali, realizowali moje i swoje pomysły, a przede wszystkim czytali książki i o tym ze mną rozmawiali.

Kuba Mistarz i  Michał Kazanecki, pracowici i odpowiedzialni młodzi ludzie, którym jestem bardzo wdzięczna za to, że ochoczo podejmowali każdą inicjatywę, służyli koleżankom i kolegom pomocą i poradą w każdej wolnej chwili. Serdecznie dziękuję Wam za to, że byliście ze mną !

Życzę wszystkim dobrego wypoczynku, radosnego i bezpiecznego bujania w obłokach:-). Wakacje to najlepszy dla każdego czas – oczywiście również do czytania i odkrywania nowych, fascynujących książek!

Miejsce Klasa Ilość Średnia
1 3C 289 10,3
2 2E 289 9,6
3 1A 260 8,7
4 1D 240 8,0
5 2D 183 6,5
6 1E 172 6,4
7 2F 160 5,7
8 1C 145 5,0
9 3B 133 4,9
10 1B 114 4,2
10 3F 126 4,2
10 2B 126 4,2
10 2A 121 4,2
14 3A 105 3,6
15 2C 95 3,5
16 1F 92 3,2
17 3E 69 2,6
18 3D 67 2,4

 

PODZIĘKOWANIE

SZ. P. AGATA I JANUSZ DRUZGAŁOWIE

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za wzbogacenie naszego gimnazjalnego księgozbioru o cenne dary książkowe.

Książki zakupione przez Państwa do biblioteki szkolnej cieszą uczniów i nauczycieli i pozostaną trwałym dowodem Państwa bezinteresownego zaangażowania w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

1 czerwca odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”, która polega na biciu rekordu w masowym czytaniu. Nasze gimnazjum przyłączyło się do tej inicjatywy w trochę inny sposób. 14 czerwca spotkaliśmy się, by czytać nie na ilość, lecz na jakość. A była to jakość bardzo wysoka!

Czytali nie tylko uczniowie, lecz przede wszystkim nauczyciele. Jest to bowiem pasja, która może nas połączyć, bo jak wiemy „Czytanie łączy pokolenia”. Na nowo odkrywaliśmy książki, które zachwycały w dzieciństwie naszych nauczycieli. Pan Paweł Biela przeczytał fragment powieści Zbigniewa Nienackiego „Niesamowity dwór”, pani Joanna Ciałowicz przedstawiła fragment książki „Pisane szkarłatem” Anne Bishop zaś pan Zbigniew Wiącek poczytał uczniom urywek powieści Andrzeja Perepeczko pt. „Dzika mrówka i tam- tamy”.

Później przyszła pora na rewanż. Uczniowie zaprezentowali swoje interpretacje fragmentów literatury w formie inscenizacji. Mikołaj Mentel przedstawił fragment powieści Edmunda Niziurskiego „Trzynasty występek”, Ewa Wróblewska zainscenizowała fragment Joanny Chmielewskiej „Ślepe szczęście”, Anita Motyka przedstawiła nam scenkę opartą o fragment książki Ewy Nowak „Yellow Bahama w prążki”

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za niezapominane wrażenia. Wszystkie prezentowane książki są dostępne w naszej szkolnej bibliotece oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gorąco zachęcamy do wypożyczenia i czytania, byśmy mogli śmiało powiedzieć „Jak nie czytam jak CZYTAM!”

14 czerwca miłośnicy fantastyki spotkali się w naszym gimnazjum, by powalczyć w finale konkursu czytelniczego „Fantastyczne gimnazjum”. Impreza organizowana była przez bibliotekę szkolną, we współpracy z przedstawicielami Myślenickiego Klubu Fantastyki, pod patronatem Neo Tm School w Myślenicach. Pomysłodawcami i autorami konkursu byli uczniowie naszego gimnazjum Michał Kazanecki i Jakub Mistarz z klasy 3 C oraz Dawid Biały 3D. Chcieli stworzyć możliwość spotkania osób zainteresowanych literaturą fantastyczną i dać im okazję do porównania poziomu znajomości tej materii we wspólnej zabawie.

Czerwcowy etap finałowy miał formę turnieju z udziałem publiczności. Wzięło w nim udział 12 uczestników: Antoni Kopera, Zuzanna Kaczorowska i Jan Jaśkowiec z klasy 1A, Bartosz Koprowski 1B, Mateusz Panuś 1F, Maciej Słowik 2D, Sebastian Zegiel i Weronika Banowska 2E, Nikoletta Jaśkowiec i Filip Bała z 2F oraz trzech reprezentantów klasy 3 F Andrzej Sala, Marcin Rzęsista i Radosław Zając.

Przygotowano 350 pytań konkursowych, ich autorami byli Dawid Biały, Michał Kazanecki, Jakub Mistarz i Michał Ogrodny, uczniowie naszego gimnazjum oraz nasi absolwenci, obecnie Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach, Konrad Walas i Szymon Rakoczy, którzy reprezentowali również Myślenicki Klub Fantastyki. Trzeba było wykazać się bardzo szczegółową znajomością następujących książek: Andrzej Sapkowski „Ostatnie życzenie. Wiedźmin”, Orson Scott Card “Gra Endera”,DmitrijGluhovskij Metro 2033”, J. R. R. Tolkien. “Hobbit” , Stanisław Lem „Bajki robotów”, Terry Pratchett „Kolor magii”. Mimo że materiał konkursowy był bardzo obszerny, uczestnicy sprostali wymaganiom. Po kilku rundach pytań turniejowych wyłoniła się grupa pięciu finalistów, którzy wyliczyli już tylko o miejsca na podium.

Zwycięzcą konkursu został Antoni Kopera z klasy 1 A, drugie miejsce Jan Jaśkowiec, również z klasy 1A, trzecie miejsce Weronika Banowska 2E, czwarte Nikoletta Jaśkowiec 2F, piąte Bartosz Koprowski 1B.

Konkurs prowadził Jakub Mistarz, a oceniało jury w którym zasiadła pani Katarzyna Wysocka dyrektor Neo Tm School w Myślenicach, Szymon Rakoczy, Konrad Walas i Michał Kazanecki. Nagrody ufundowane przez Neo Tm School i Radę Rodziców Gimnazjum nr 1 ucieszyłyby każdego miłośnika książek.

Nasz konkurs to fantastyczna(!) inicjatywa Michała, Kuby i Dawida, włożyli w nią mnóstwo pracy i wysiłku, przeprowadzili sprawnie, z wdziękiem i w sympatycznej atmosferze. Bardzo serdecznie im za to dziękuję. Pomysł jest znakomity i jeżeli tylko warunki pozwolą doczeka się kontynuacji w następnych latach, tym bardziej, że możemy liczyć na wsparcie naszych absolwentów oraz pani Katarzyny Wysockiej, która sama jest miłośniczką i znawczynią literatury fantastycznej. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się słowa wielkiego uznania, zwycięzcom bardzo serdeczne gratulacje. Organizatorom i sponsorom pragnę wyrazić serdeczne podziękowania.  

                                                                                                                                              Anna Pitak

Kilka ważnych informacji organizacyjnych.

Biblioteka szkolna wypożycza do 31 maja 2017 r.

Do 9 czerwca oddajemy wszystkie podręczniki i inne materiały wypożyczone w bibliotece.

1 czerwca odbędzie się impreza czytelnicza pod hasłem

„Czytanie łączy pokolenia”.

14 czerwca odbędzie się finał szkolnego konkursu czytelniczego

„Fantastyczne gimnazjum”.

Z radością informuję że grupa recytatorów z naszego gimnazjum została doceniona prze jury konkursowe i wyróżniona wieloma nagrodami w Finale Konkursu o Myślenicki Laur Recytacji 2017.

 1. Izabela Brytan – Wywiedzione ze słowa - wyróżnienie
 2. Chrobak Wioletta - Wywiedzione ze słowa – III miejsce
 3. Czech Zuzanna - Wywiedzione ze słowa – I miejsce
 4. Bartosz Koprowski –Recytacja – II miejsce
 5. Mikołaj Mentel - Wywiedzione ze słowa – I miejsce
 6. Anita Motyka - Wywiedzione ze słowa - wyróżnienie
 7. Zuzanna Szymoniak – Recytacja - wyróżnienie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ciężką pracę jaką wykonali przygotowując się do konkursu oraz przygotowanie bardzo interesujących prezentacji!

4 kwietnia 2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania utworów Stefana Żeromskiego organizowanego przez ZSTE w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, wszystkie przygotowały się do prezentacji bardzo starannie. Trzy z nich zostały laureatkami.

Aleksandra Stalmach 2 e – I miejsce

Karolina Kurek 3 e – II

Izabela Brytan 3 e – III miejsce

          12 maja 2017 r.  w XVI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania „Powrót do dzieciństwa. Spotkanie z książkami Hanny Ożogowskiej” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Myślenicach wzięło udział pięcioro naszych uczniów. Wszyscy zaprezentowali się bardzo pieknie i  zdobyli następujące nagrody: Zuzanna Czech 3b - II m, Karolina Kurek 3e -  III m, Mikołaj Mentel 3e - III m, Ewa Wróblewska 1e -  wyróżnienie.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom konkursu i serdecznie gratuluję SUKCESÓW!

W przeprowadzonych 23 marca 2017 r. przesłuchaniach uczestniczyło 12 uczniów. Zaprezentowano bardzo interesujące interpretacje fragmentów powieści i opowiadań Stefana Żeromskiego. W konkursie powiatowym uczestniczyć będą:

 • Karolina Kurek 3 e
 • Izabela Brytan 3 e
 • Aleksandra Stalmach 2 e
 • Zuzanna Czech 3 b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, wyłonionej reprezentacji życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Zapraszamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Eliminacje szkolne będą się odbywać 14 lutego 2017 r. (wtorek) od 13 40 w bibliotece szkolnej. Zainteresowanych proszę  o zgłoszenie w bibliotece szkolnej. Uzyskacie tam pomoc w doborze repertuaru i wszelkie informacje o konkursie.

Należy przygotować wiersz i fragment prozy w kategorii recytatorskiej lub dowolne teksty w kategorii „Wywiedzione ze słowa”. Czas prezentacji nie może być dłuższy niż 5 minut.

                                                                                                                                                       Gorąco zachęcam do udziału!